До уваги студентів-контрактників та їх батьків! Податкова знижка на навчання!

 

Триває кампанія декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих протягом 2013 року.

Податковим кодексом України передбачена можливість подання декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки, зокрема повернення частини коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Відповідно до ст. 166 Податкового кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Тобто, фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою, повинна надати до органу доходів і зборів разом із декларацією про майновий стан і доходи наступні документи:

 1. Довідку про отримані у звітному році доходи;
 2. Копію договору (контракту) з навчальним закладом;
 3. Копії платіжних документів, які підтверджують сплату за навчання;
 4. У разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення – документи, які підтверджують ступінь споріднення (копії паспорта, ідентифікаційного коду, свідоцтва про народження дитини тощо). При цьому, якщо член сім’ї першого ступеня споріднення після реєстрації шлюбу змінює прізвище та в квитанціях зазначено нове прізвище, то потрібно надати ще і копію Свідоцтва про шлюб.

Увага! Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходу, отриманого платником податку – резидентом протягом звітного 2013 податкового року у вигляді заробітної плати та нараховується лише в межах її розміру.

З метою отримання податкової знижки декларація подається до 31.12.2014р. У разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні податкові роки не переноситься

Перелік документів,  які необхідно мати при подачі декларації з метою отримання податкової знижки на навчання

для батьків:

 1. Ксерокопія та оригінал договору з навчальним закладом;
 2. Ксерокопії та оригінали квитанцій про сплату за навчання у 2013 році;
 3. ксерокопія та оригінал свідоцтва про народження дитини;
 4. ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру дитини;
 5. ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру батьків;
 6. довідка про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.

У декларації слід зазначити (підтвердити), що другий з батьків не користується правом на податковий кредит на таке навчання.

для студентів, які працюють і отримують заробітну плату:

 • ксерокопія та оригінал договору з навчальним закладом;
 • ксерокопії та оригінали квитанцій про сплату за навчання у 2013 році;
 • ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру
 • довідка про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.

Якщо у договорі не зазначено кількість місяців навчання, то довідку з навчального закладу щодо кількості місяців навчання (тривалість семестрів) у звітному податковому періоді (році).

Обмеження права на нарахування  податкової знижки

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку у паспорті.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Кодексу.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Причіплений файл Розмір
 Бланк декларації про майновий стан і доходи 241 КБ
 Буклет ДПІ 1.73 МБ
 Інструкція 118.5 КБ

Джерело інформації:  http://kpi.ua/use-declaring_income#sthash.fPbP3BuL.dpuf

Вибір версії сайту

Ua Ru En

Категорії

http://fiot.kpi.ua/wp-content/uploads/2018/01/Banner_journal.png

© 2018 Факультет інформатики та обчислювальної техніки